↑ לחזור אל מאמרים

הדפס עמוד זה

אבחון ליקויי למידה בשרון

סובל מבעיות קשב וריכוז ?- כיום הפתרון קרוב מתמיד!

עד לפני שנים לא רבות, כמעט ולא הייתה מודעות לקיומן של הפרעות קשב וריכוז על סוגיהן השונים, כאשר הסובלים מהן קוטלגו לא פעם כבעלי "קוצים בישבן", חסרי מוטביציה, ואף עצלנים. כיום קיימת מודעות הולכת וגוברת להפרעות אלו, ואנשים שעד כה לא הצליחו לממש את הפוטנציאל הגלום בהם מצליחים, בעזרת הסיוע המתאים, להגיע להישגים לימודיים מרשימים. סיוע זה בא לידי ביטוי הן ע"י טיפול אישי שמטרתו להקנות, ע"י הוראה מתקנת בשרון, אסטרטגיות למידה בשרון ובמידת הצורך אף מתן הקלות במסגרת בחינות.

אז איך נדע האם אנו סובלים מבעיות קשב וריכוז?

1. שלב ראשון- אבחון לקויות למידה: ככל דבר אחר בעולמנו, הדרך לפתרון עוברת בזיהוי הבעיה. קיימות מספר דרכים לאבחון לקויות למידה בשרון, כאשר הדרך הטובה ביותר היא ע"י ביצוע אבחון לקויות למידה פסיכודידקטי- המורכב בשלב הראשון מאבחון לקויות למידה דידיקטי ובמידת הצורך גם אבחון פסיכולוגי. חשוב לציין, שבמסגרת אבחון לקויות למידה בשרון ניתן לקבוע אם הבעיה אכן נובעת מלקות למידה, אשר הינה תוצאה של בעיה נוירולוגית במקורה, או שמא היא תוצר של קשיים בלמידה, אשר יכולים לנבוע משלל רב של סיבות חיצוניות, החל מנסיבות גופניות כדוגמת עייפות ותזונה לקויה, ועד למכשולי שפה ודרכי הוראה אשר אינן מתאימות לתלמיד.

2. שלב שני - סוגי טיפול אפשריים: לאחר ביצוע אבחון לקויות למידה בשרון , יש לבחור את דרך הטיפול המתאימה לסובל מהפרעות הקשב והריכוז. קיימות מס' דרכים נפוצות שבראשן לימוד ותרגול אסטרטגיות למידה בשרון, דבר המתקיים כחלק מיישום הוראה מתקנת בשרון - בדגש על תוכנית הוראה המותאמת אישית לצרכי התלמיד.

הקניית אסטרטגיות למידה
לימוד אסטרטגיות למידה בשרון מיועדת בעיקר לסטודנטים (אך לא רק), אשר מעוניינים לשפר את ביצועיהם הלימודיים ע"י סדנאות ייעודיות, אשר מטרתן להכווין את הסטודנט להבנת מהות תהליך הלמידה, ניתוח המרכיבים הדרושים להצלחה בבחינות ועבודות, והתאמת שיטות לימוד מתאימות לכל סטודנט ע" זיהוי סגנון הלמידה האישי של כל אחד והתאמתו לצורך השגת יעילות למידה מירבית.

אז איפה המקום הטוב ביותר לבצע אבחון מסוג זה?
בעבר הרחוק, ניתן היה לספור על יד אחת את המכונים אשר היו מוסמכים לבצע זאת, כאשר כולם היו מרוכזים באיזור תל אביב, אולם כיום ניתן לבצע בקלות אבחון ליקויי למידה בשרון , בצפון ובדרום.
בבחירת מכון אבחון ליקויי למידה בשרון יש לשים דגש בעיקר על מקצועיות וניסיון מאבחניו (חשוב לוודא שכולם בעלי הסמכה נדרשת), סל השירותים הניתנים בו, וכמובן במידת הצורך להתבסס על המלצות של מכרים אשר השתמשו בשירותיו. כאשר תפנו  ל-"מרכז הישראלי לאסטרטגיות למידה"-בהנהלת רותי דקל,תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי הגעתם למקום מקצועי המרכז את מיטב בעלי המקצוע הרלבנטיים, על מנת שתוכלו לקבל את המענה הטוב ביותר לצרכיכם הלימודיים.

קישור קבוע למאמר הזה: http://israelicenterforlearningstrategies.com/articles/%d7%90%d7%91%d7%97%d7%95%d7%9f-%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%99%d7%99-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-%d7%91%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%9f