↑ לחזור אל מאמרים

הדפס עמוד זה

טיפול בבעיות קשב וריכוז

טיפול בבעיות קשב וריכוז משפר את ההצלחה בכל תחומי החיים

אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז עשויים להרגיש שהם מצויים במרדף אינסופי אחרי עצמם: ללא טיפול בבעיות קשב וריכוז לא קיימת סובלים מבעיות קשב כל אפשרות למצות את הפוטנציאל הגלום בהם. היעדר טיפול בבעיות קשב וריכוז מהווה, למעשה, חוצץ בין הסובל מבעיות אלה לבין ההצלחה – גם במקרים בהם קיימות יכולות גבוהות ביותר וכישרון מיוחד בתחומים כאלה ואחרים. מכאן חשיבותו של טיפול מוקדם בבעיות קשב וריכוז, אשר יכול לשפר את הצלחת ילדיכם, את תפקודם ואת הרגשתם בכל תחומי החיים, לכל אורכם.

בעיות קשב וריכוז – מאפיינים והשלכות
בעיות קשב וריכוז כוללות בתוכן סוגים שונים של קשיים והפרעות, אשר מקשים על תפקוד בחיי היום-יום. בין האפיונים הבולטים והשכיחים של הסובלים מבעיות קשב וריכוז ניתן למצוא: נטייה להיות 'מעופפים' ו'לרחף', קושי לשמור על ריכוז לאורך זמן, קושי לשים לב לפרטים, קושי להתמקד בגירוי בודד ולהתעלם מגירויים חיצוניים, בלבול, נטייה לשכוח ולאבד חפצים ועוד.
ההשלכות של בעיות קשב וריכוז הן רחבות מאוד, נפרסות על פני תחומים שונים ומשפיעות לרעה על כל היבטי החיים: בלימודים, בצבא, בעבודה וגם בחיי החברה ובחיי הזוגיות. בלא טיפול בבעיות קשב וריכוז עלול האדם לחוש תסכול רב ולחשוב כי יכולותיו פחותות משל אחרים, כאשר בפועל זהו אינו המצב כלל וכלל, ונהפוך הוא – במקרים רבים דווקא אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז הם בעלי יכולות גבוהות מן הממוצע.
היעדר טיפול בבעיות קשב וריכוז עשוי לגרום, כבר מגיל ילדות, לקשיים חברתיים משמעותיים, בין השאר לאור העובדה שהאדם חש שהוא שונה מן האחרים ולא מצליח לעמוד בהצלחה בקצב החיים המצופה ממנו ולמלא את כל המטלות שעליו למלא. הילד מפתח דימוי עצמי נמוך כתוצאה מן הכישלונות השונים שהוא חווה, וכך מתפתח, כבר בשלב זה ובהמשך חייו, מעגל שוטה של כישלונות ממנו קשה מאוד לצאת.

טיפול בבעיות קשב וריכוז במרכז הישראלי לאסטרטגיות למידה
המרכז הישראלי לאסטרטגיות למידה, בהנהלת רותי דקל, מורכב מצוות מקצועי ביותר אשר יעניק לכם ולילדיכם את הפתרון המעמיק והמקיף ביותר בתחום טיפול בבעיות קשב וריכוז, תוך התאמת הטיפול הפרטני הדרוש לכל מטופל ומטופל ושימוש בטכניקות מגוונות ושונות. רותי דקל היא בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ודוקטורנטית בנושא לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, הצוות שסביבה כולל את המומחים הטובים ביותר במגוון תחומים, ביניהם – ריפוי בעיסוק, רפואה סינית, אסטרטגיות למידה, הוראה בתחומים השונים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

למען אושרם והצלחתם של ילדיכם – מהרו והחלו טיפול בבעיות קשב וריכוז כבר היום
חשוב מאוד לאבחן ולגשת לטיפול בבעיות קשב וריכוז כבר בגיל צעיר. טיפול מוקדם, מקצועי ויעיל ימנע מילדיכם לחוש תסכול אינסופי ולפתח חוסר ביטחון, יסייע להם למצות את הפוטנציאל הגלום בהם ולחיות חיים שלמים, מלאים ומאושרים. עם זאת, אבחון וטיפול בבעיות קשב וריכוז יכול לעצור את הסבל ולהביא לחיים מאושרים ולהצלחה בכל שלב בחיים – מוטב גשת לטיפול בבעיות קשב וריכוז בשלב מאוחר מאשר לעולם לא.

קישור קבוע למאמר הזה: http://israelicenterforlearningstrategies.com/articles/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%91%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%a7%d7%a9%d7%91-%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%96