↑ לחזור אל לתלמידי תיכון

הדפס עמוד זה

הכנה ללשכת גיוס

בשירות הצבאי שלכם, אתם תצאו מהבית ותתמודדו עם החיים האמיתיים. תצאו מהבועה בה חייתם עד היום ותפתחו דף חדש בחייכם. תהיה לכם הזדמנות לנסות ולהתנסות, לקבל אחריות ולהוכיח לעצמכם ולסביבה מי אתם באמת.

הגיוס לצבא הוא חוויה מאתגרת לכל צעיר וצעירה ובוודאי אם יש לכם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז. החוויה מדהימה, אך לעיתים מאיימת. פתאום להתמודד עם הכל לבד ללא העזרה של הבית או היועצת. ובכן, החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות הצבא הבין שהוא מפספס חבר'ה טובים כמוכם. היום נערכים בצבא לקלוט אותַך ואותְך ולאפשר לכם למלא תפקידים משמעותיים. הצבא הבין שגם אם היה לכם קשה בלימודים, עדיין יש לכם נק' זכות ויתרון על פני מתגייסים אחרים. כן, יש לכם.

אבל, כדי שבאמת תוכלו להגיע לצבא ולממש את יכולותיכם, כדאי לכם להגיע מוכנים. המבדקים אותם אתם עוברים לקראת גיל 17 בלשכת הגיוס, הם אלה הקובעים את שיבוצכם בעתיד. הם אלה הקובעים איזה תפקידים יוצעו לכם למשך תקופת השירות הצבאי. האם תגיעו לפיקוד? תהיו אחראים על ציוד יקר? על אנשים? או אולי אתם הדור הבא של הטייסים, החובלים, הלוחמים או אנשי המודיעין.

בניגוד למה שהכרתם עד היום, בלשכת הגיוס אין מועד ב'. יש מפגש אחד ובו אתם נבחנים ומרואיינים. כדי להשיג את המייטב מיום זה, כדאי שתהיו מוכנים. בדיוק בשבילכם הכנו את הסדנא לקראת לשכת הגיוס בה במהלך חמישה מפגשים נברר עמכם מהו הצבא עבורכם, נעסוק בדילמות המטרידות אתכם כמו האם כן או לא להביא את האבחון ליום המיונים, נתכונן לראיון האישי, למבדקים ועוד.

בלשכת הגיוס נפתחת בפניכם הדלת לחיים האמיתיים. אל תפספסו.

אשמח לפגוש אתכם וביחד נצליח.

קישור קבוע למאמר הזה: http://israelicenterforlearningstrategies.com/services/highschool/recruitment