שירותים למורים

באם אתם מורים וותיקים, אתם בוודאי חשים שמערכת החינוך של היום אינה דומה לזו בה התחלתם ללמד לפני שנים. אם אתם מורים צעירים, אתם בוודאי חשים שהמכללות להוראה לא באמת הכינו אתכם לחיים האמיתיים בעבודתכם החינוכית.

אם אתם קוראים שורות אלה, אני משערת שאתם מורים פעילים הרואים בהוראה שליחות. אתם נחושים לעשות את המיטב למען תלמידיכם, אך לעיתים אתם חשים שאין לכם את הכלים המתאימים.

ד"ר רותי דקל מזמינה אתכם לתהליך צמיחה אישי ומקצועי בהדרכות אישיות או קבוצתיות, בלמידת עמיתים משותפת של חדרי מורים או באופן פרטני בקורס המקוון למורים. ביחד נעסוק במגוון נושאים בפרקטיקה היומיומית, תעשירו את "ארגז הכלים" שלכם, תצמיחו לומדים עצמאיים, מיומנים הנהנים מהלמידה ותחזירו לעצמכם את התחושה הטובה שמלכתחילה הביאה אתכם לעולם ההוראה.

ד"ר רותי דקל שמה לה למטרה לקדם את החינוך בישראל באמצעות העצמת המשאב האנושי – הלומדים והמלמדים.

אחריות גדולה מוטלת על כתפיו של כל איש חינוך. תפקידיו רבים ומגוונים. עליו להיות יצירתי, קוסם, להטוטן, בדרן, איש במה, פסיכולוג, אומן חושים ועוד, וכל אלה מעבר לתפקידיו המוגדרים ע"י מערכת החינוך. המשימה מורכבת ולא מתאימה לכל אדם.

חדשות לבקרים נשמעת ביקורת על מערכת החינוך שלא רק שאינה מובילה את המהפכה הטכנולוגית של תקופתנו אלא נמצאת הרחק מאחור ולמעשה פועלת באותה המתכונת בדומה לתפקידם בעידן המהפכה התעשייתית.

המרכז הישראלי לאסטרטגיות למידה מקדם ומוביל תהליכי הוראה-למידה מיטביים ברוח עקרונות תכנית להב"ה: למידה, התארגנות, ביטחון, הצלחה*, והנדרש מבוגרים במאה ה-21 עפ"י המודלים של בינקלי ודלורס**.

מפגשי הלמידה בבתיה"ס מתקיימים כהרצאות וכסדנאות, במפגשי פנים אל פנים ובאופן מקוון. המפגשים מיועדים לכלל המורים או לצוותים ספציפיים. מטרתם הצמחה אישית ומקצועית של הצוותים החינוכיים ושל קהילת התלמידים.

הנושאים המוצעים לבתיה"ס לקוחים מתוך המכלול הגדול של הוראה-למידה, ומותאמים לכל מסגרת חינוכית עפ"י מאפייניה וצרכיה.

מי שבכל זאת לא נבהל ובוחר להמשיך בתפקידו, שחש בשליחות שבתפקיד, מי שמשקיע מזמנו, משתלם, יוזם ובכל זאת מרגיש שמשהו לא הולך, מוזמן למפגשים אישיים בהם נלבן את צרכיו, נגלה את ייחודיותו ויחד ננווט את דרכו.

מי שמעוניין לשדרג את עבודתו ואת הלמידה של תלמידיו, אך ביה"ס בו הוא עובד לא משתתף בעת הזאת בהדרכות חדרי מורים שמובילה ד"ר רותי דקל, מוזמן למפגשים אישיים.

להדרכה אישית מלאו פרטים בטופס למטה וניצור עמכם קשר בהקדם!

* תכנית להב"ה – פותחה ע"י ד"ר רותי דקל וקיבלה תוקף אקדמי מוכר בעבודת הדוקטורט שלה.

** בינקלי (2010), עמדה בראש צוות חוקרים, אנשי הייטק, כלכלה, תעשיינים ועוד, שחיברו נייר עמדה באשר לאתגרי המאה ה-21. דלורס (1996) חיבר נייר עמדה עבור אונסק"ו באשר לחינוך בעולם, מסמך אשר תורגם, ועודנו מתורגם למדיניות חינוך במדינות השונות.